Opinie o Dobble Star Wars

Ostatnio aktualizowane: 25.07.24

 

Najważniejsze zalety:

Ta gra karciana jest doceniana za to, że ma proste do wytłumaczenia zasady, więc idealnie nadaje się na spotkanie ze znajomymi. Niemniej jednak wersja Star Wars jest trudniejsza od podstawowej, więc dostarcza nieco więcej rozrywki. Poszczególne rozgrywki są krótkie i dynamiczne, więc nie ma czasu na nudę.

 

Najważniejsze wady:

Osoby, które kupiły tę grę przyznają, że sprawdzi się ona tylko w przypadku fanów Gwiezdnych Wojen albo przynajmniej osób, które znają tę serię. Bez wiedzy na temat filmu może być problem z rozróżnieniem grafik znajdujących się na kartach.

 

Werdykt: 9.4/10

Cena Dobble Star Wars nie jest wysoka, bo produkt kosztuje około 50 zł. Stąd też między innymi wynika jego popularność. Gra nawiązuje swoją tematyką do sagi filmowej Gwiezdne Wojny i jest przeznaczona dla osób w różnym wieku (od dzieci po dorosłych i seniorów). Liczba graczy wynosi od 2 do 8, ale rozgrywka jest o wiele ciekawsza, gdy przy stole jest przynajmniej 3 graczy.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Cel gry

Jest kilka wariantów rozgrywki, ale każda mini-gra polega na tym, aby wyszukać wspólny symbol, nazwać go i wykonać odpowiednią akcję. Polega ona na zabraniu albo dołożeniu dodatkowej karty. Rozgrywki trwają maksymalnie kilka minut, a zwycięzcą zostaje ten, kto zdobędzie najwięcej kart albo najszybciej się ich pozbędzie (w zależności od tego, jaki wariant gry przyjęliśmy). W instrukcji znajdują się wszystkie istotne informacje na temat zasad, a zapoznanie się z nimi zajmuje tylko kilka minut. Aby wygrać, należy wykazać się dobrym refleksem i spostrzegawczością. Z tego też powodu dobrze jest, aby gracze byli dobrani na podstawie wieku i poziomu zaawansowania. Prawdopodobnie osoba dorosła bez większego wysiłku będzie w stanie poradzić sobie z dzieckiem, co może odbierać radość z zabawy.

Elementy zestawu

Czytając opinie o Dobble Star Wars, można dojść do wniosku, że dołączone do zestawu elementy są dobrze wykonane. Wszystkie karty są zamknięte w niewielkim, metalowym pudełku. Ma ono czarno-czerwony kolor i przedstawia Dartha Vadera. Pudełko podoba się wszystkim miłośnikiem Gwiezdnych Wojen. W środku znajduje się dobrze opisania instrukcja, przykłady mini-gier, spis dostępnych na kartach symboli i 55 okrągłych kart. Na każdej z nich jest 8 grafik i jedna z nich jest wspólna z inną kartą. Gracz ma za zadanie znaleźć ten symbol wyróżniający, co choć wydaje się bardzo łatwe, w rzeczywistości takie nie jest. 

 

Wysoka jakość wykonania

Niezależnie od tego, czy kupujemy gry karciane dla dzieci czy dla dorosłych, powinniśmy zwracać uwagę na jakość ich wykonania. W przypadku prezentowanej gry nie musimy obawiać się, że szybko straci swój początkowy wygląd. Solidność wykonania potwierdził test Dobble Star Wars. Karty nie wyginają się i nie rozwarstwiają, a metalowe pudełko nie jest podatne na zarysowania.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ