Opinie o Descent Wędrówki w Mroku

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

 

Najważniejsze zalety:

To planszowa gra karciana, która zapewnia bardzo dobrą zabawę. Przewidywany czas rozgrywki wynosi 2 godziny, ale jak pokazał test Descent Wędrówki w Mroku, żaden z graczy nie powinien narzekać na nudę. Wszystko ze względu na bardzo ciekawą fabułę i wiele niespodziewanych, zaskakujących zwrotów akcji.

 

Najważniejsze wady:

Żeby rozgrywka przebiegała sprawnie, konieczne jest dokładne wytłumaczenie zasad osobom biorącym w niej udział. Czasami nie jest to proste i trzeba poświęcić dużo czasu, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Do takiego wniosku można dojść czytając opinie o Descent Wędrówki w Mroku.

 

Werdykt: 9.3/10

W zabawie mogą wziąć udział osoby od 14. roku życia, a więc jest to odpowiednia gra dla nastolatków i dorosłych. Zalecana liczba graczy to 2 – 5. W zestawie znajduje się Księga Przygód, 9 specjalnych kości, 39 figurek, 236 kart, 150 żetonów, 8 arkuszy bohaterów, 48 kafelków planszy oraz 7 plastikowych podstawek i drzwi.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Odkrywanie podziemnego świata

Gracze biorący udział w zabawie mają okazję poznać nieznany, podziemny świat. W czeluściach Terrinoth mroczny władca gromadzi siły, aby móc zapanować nad krainą znajdującą się na powierzchni ziemi. Zadaniem osób zaangażowanych do rozgrywki jest stworzenie niewielkiej drużyny i uratowanie powierzchniowego świata przed złem. Wędrówki w mroku to druga edycja gry Descent, która stanowi rozwinięcie pomysłów zawartych w pierwszej części. Wprowadzono tu nowy system kampanii i ulepszone zasady taktycznej walki.

Dostępność dużej ilości dodatków

Czasami jest tak, że gry karciane stosunkowo szybko się nudzą, ale nie dotyczy to pozycji Descent Wędrówki w Mroku. Wynika to zarówno z bardzo dużej ilości elementów w zestawie i długiego czasu rozgrywki, jak i możliwości dokupienia różnych dodatków. Może to być rozszerzenie: Spadkobiercy Krwi, Legowisko Jaszczura, Trzęsawiska Trolli, Labirynt Zagłady, Kruczy Dwór, Cień Nerekhall, Rdzewiejące Okowy lub Mgły Bilehall. To daje nam możliwość poznania innych części podziemnego świata, nowych bohaterów i wrogów, a także przeżywanie kolejnych, emocjonujących przygód. Wymienione rozszerzenia nie są bardzo dużym wydatkiem, również cena Descent Wędrówki w Mroku, czyli podstawowej gry, nie jest wygórowana.

 

Gwarancja bardzo dobrej zabawy

Jak przekonują kupujący, gra zapewnia bardzo dobrą zabawę w gronie znajomych czy rodziny. Fabuła jest na tyle interesująca, że trudno jest zrezygnować z rozgrywki przed zakończeniem kampanii. Gra wymaga zaangażowania, a dzięki temu przynajmniej na chwilę rezygnujemy z korzystania ze smartfona. Poza tym to pomysł na spędzenie wolnego czasu w inny sposób niż siedzenie przed komputerem czy telewizorem.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ