Opinie o Call of Duty World War 2

Ostatnio aktualizowane: 16.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Call of Duty World War II umożliwia grę nie tylko w trybie kampanii dla pojedynczego gracza, ale też w wersji multiplayera. Dodatkowo dostępne jest nowe wcielenie cieszącego się popularnością modułu Zombie. Gra zdobyła nagrodę w kategorii Najlepsza gra wojskowa od stacji Spike TV. Call of Duty II była też jedną z najczęściej kupowanych gier. 

 

Najważniejsze wady:

Gracze wskazują, że niektóre modyfikacje zastosowane przez autorów nie wpłynęły dobrze na grywalność. Niedostępny jest tryb sprintu podczas poruszania się, brakuje też paska z ilością pozostałego życia. Dostępne mapy są małe, co prowadzi do pewnych ograniczeń.

 

Werdykt: 9.4/10

Opinie o Call of Duty World War 2 potwierdzają, że gra spełnia oczekiwania jej miłośników, choć ma pewne wady. Warto wiedzieć, że wiele osób po pojawieniu się pierwszej wersji domagało się stworzenia gry, w której akcja będzie toczyła się w czasach II wojny światowej. Omawiany tytuł odpowiada tym wymaganiom. Działania wojenne są wiernie odwzorowane, co nie umyka uwadze graczy.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Bohaterowie

Często zdarza się, że gry strzelanki mają mało ciekawych bohaterów i z tego powodu mogą szybko się nudzić. Nie jest tak w przypadku Call of Duty II, gdzie podczas jednoosobowej kampanii gracz kontroluje aż 4 postaci i to z perspektywy pierwszej osoby. Jednym z bohaterów jest radziecki szeregowy Wasilij Kozłow biorący udział w obronie Stalingradu i bitwie pod Moskwą. Drugą postacią jest brytyjski sierżant John Davis, trzeci bohater to dowódca czołgu David Welsh, a czwarty – kapral Bill Taylor. Dodatkowo podczas kampanii jednoosobowej w grze występują także bohaterowie niezależnie, a jest nim np. komisarz Letlew prowadzący szkolenie Kozłowa w trakcie bitwy pod Moskwą. Po stronie brytyjskiej znaczącą rolę odgrywa kapitan Price będący dowódcą oddziału Davisa. 

Rozgrywka

Osoby przeprowadzający test Call of Duty World War 2 i mający za sobą wiele rozgrywek wskazują, że koledzy głównego bohatera mają zdecydowanie większe znaczenie w porównaniu z tym, co było w poprzednich wersjach. Użytkownik nie ma dostępu do automatycznej regeneracji zdrowia i to właśnie towarzysze broni służą w tej kwestii pomocą (dostarczają zapasową amunicję i apteczkę). Akcja rozgrywa się z perspektywy pierwszej osoby, więc jest to gra typu FPP. Rozgrywka ma miejsce w wielu różnych sceneriach, bohater walczy w gęstych lasach, trafia do belgijskich miast i odwiedza francuskie uliczki. Użytkownicy zwracają także uwagę na to, że arsenał jest realistyczny i dobrze rozbudowany, poszczególne jego elementy są szczegółowo odwzorowane. Podczas rozgrywki korzysta się nie tylko z pistoletów, ale też karabinów maszynowych czy miotaczy ognia.

 

Grafika

Cena Call of Duty World War 2 jest stosunkowo wysoka, ale nie można zapominać o tym, że gra ma rozbudowaną mechanikę, dostarcza wrażeń i rozrywki nawet po wielu stoczonych walkach, a grafika jest na dobrym poziomie. Co do usprawnień wizualnych w porównaniu ze starszą wersją, gracze zauważyli, że w World War 2 szczegóły są bardziej dopracowane, ładniejsze okazują się też tekstury. Pozytywnie oceniane są także efekty unoszącego się dymu czy wybuchów.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ