Opinie o Call of Duty: World at War

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Gra jest ciekawa, wiele się w niej dzieje, więc nie trzeba się martwić, że szybko zaczniemy się nudzić. Instalacja rozgrywki i późniejsza obsługa okazują się proste. Cena Call of Duty: World at War jest przystępna. W wielu przypadkach trudno znaleźć na rynku ciekawą grę, za którą nie trzeba płacić ponad 100 zł.

 

Najważniejsze wady:

W nielicznych opiniach można przeczytać, że w trybie jednego gracza grafika Call of Duty: World at War nie najlepiej się prezentuje. W efekcie gra może nie do końca spodobać się bardzo wymagającym użytkownikom, którzy zwracają uwagę na każdy szczegół.

 

Werdykt: 9.4/10

To gra z gatunku wojennych przeznaczona dla dorosłych użytkowników. Opinie na jej temat w większości przypadków są pozytywne. W grę można grać samodzielnie albo w multiplayerze. W przypadku drugiego wyboru konieczny jest dostęp do Internetu. Call of Duty: World at War ma polską wersję językową (napisy).

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Świat przedstawiony

Call of Duty: World at War stanowi kolejną część popularnej już od lat serii. Jest to gra typu strzelanka, więc występuje w niej przemoc. W tej części gracz przebywa w klimacie egzotycznej, azjatyckiej dżungli, w której musi sobie radzić z wrogami. Dodatkowo świat przedstawiony obejmuje też front wschodni tuż przed zakończeniem działań wojennych. Z uwagi na to, gdzie toczą się działania, gra jest interesująca. W poprzednich częściach użytkownik mógł m.in. zwiedzić normandzkie miasteczka i wsie, a także walczyć o Stalingrad i poruszać się po północnoafrykańskiej pustyni. 

Zachowane realia walk

Dobre gry typu strzelanki muszą być tak zrobione, aby oddawać realia miejsc, w których toczy się akcja. Tak też jest w przypadku Call of Duty: World at War, opinie użytkowników to potwierdzają. Podczas rozgrywki pojawiają się piloci kamikaze, jest dostęp do ładunków banzai i miotaczy ognia. Działa też partyzantka, w której nie trudno o zasadzki. W rezultacie podczas gry odczuwa się stałą ekscytację, nie ma czasu na nudę. 

 

Wymagania sprzętowe

Trzeba przyznać, że wymagania sprzętowe gry nie są wygórowane, co zwiększa szansę na to, że duża liczba użytkowników będzie mogła uzyskać do niej dostęp. Minimalny wymagany typ procesora to Intel Pentium 4 3 GHz. Na dysku twardym musi być co najmniej 8 GB miejsca. Minimalna pamięć RAM to 1 GB, a karta graficzna musi mieć 256 MB. Test Call of Duty: World at War potwierdził, że gra działa płynnie nawet na słabszym komputerze.

 

Tryby gry

Kupującym podoba się to, że można grać zarówno w pojedynkę, jak i w trybie multiplayer (do 4 osób). Do tego wymagane jest podłączenie do Internetu. Gra oparta na współpracy jest ciekawsza i bardziej angażująca. Gracze przyznają, że w Call of Duty jest dużo uzbrojenia i różnorodne misje w zmiennych sceneriach.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ