Opinie o Anno 1800

Ostatnio aktualizowane: 16.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Ta gra strategiczna jest w większości dobrze oceniana przez użytkowników, przede wszystkim dlatego, że grafika w niej jest odpowiednio dopracowana. Akcja rozgrywa się w XIX wieku w czasie postępu technologicznego i zmieniającej się sytuacji politycznej. Do wyboru są dwa tryby gry: singleplayer lub multiplayer.

 

Najważniejsze wady:

Gracze wskazują, że na satysfakcjonujące efekty rozgrywki trzeba długo czekać. To może trochę zniechęcić do zabawy. Ta gra jest polecana osobom cierpliwym, które dysponują sporą ilością wolnego czasu. Wykazał to przeprowadzony przez miłośników tej formy rozrywki test Anno 1800.

 

Werdykt: 9.7/10

Zamieszczone w Internecie opinie o Anno 1800 są z reguły pozytywne, a gracze doceniają rozbudowaną fabułę, która gwarantuje maksymalną rozrywkę. To stosunkowo nowa gra, która swoją premierę miała 30 maja 2019 roku.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Fabuła

Osoby, których interesują gry strategiczne na PC dużą uwagę przywiązują do fabuły. Miłośnicy takiej formy rozgrywki wiedzą, że dobra gra musi być rozbudowana, bo w innym wypadku szybko zacznie się nudzić. Anno 1800 jest osadzona w XIX wieku, kiedy to następuje duży rozwój przemysłu i technologii. W epoce industrializacji króluje dyplomacja i pojawiają się coraz to nowsze odkrycia. W rozgrywce gracz ma do czynienia ze spiskami, może też nawiązywać ciekawe sojusze.

Rozgrywka na kilka sposobów

Celem gry jest m.in. budowanie miasta, które może się odbywać w kilku trybach. Do wyboru jest kampania fabularna, klasyczny tryb wieloosobowy i opcja wolnej budowy przewidującą sporą pulę opcji spersonalizowanych. Gracze mogą rozwijać się poprzez handel towarami. Dostępne są też ciekawe przedmioty i opcja rozgrywki wielosesyjnej. Mapy są tworzone losowo, co również jest oceniane na plus. Użytkownik może sprawdzić się na wielu płaszczyznach, ma szansę na stworzenie olbrzymich metropolii, może zasiedlać nowy kontynent i zdecydować się na ekspedycję dookoła świata. Ciekawe jest też planowanie i rozwijanie sieci logistycznych.

 

Duże możliwości dla gracza

Twórcy gry zadbali o to, aby użytkownik miał duże możliwości działania i tym samym nigdy się nie nudził. W Anno 1800 można prowadzić ekspedycje, które polegają na wysyłaniu odpowiednio przeszkolonych załóg na drugi koniec świata. Głównym celem wyprawy jest poszukiwanie fortuny i zdobycie sławy. Gracze mogą zakładać też swoje osady w Ameryce Południowej i w ten sposób uzyskiwać dostęp do złóż ropy naftowej, czyli jednego z najważniejszych surowców ery przemysłowej. 

 

Polska wersja językowa

Większość osób docenia to, że Anno 1800 jest dostępna w polskiej wersji językowej, więc nie ma żadnego problemu z tym, aby wszystko dokładnie zrozumieć. Oczywiście można też ustawić w grze język angielski, jeśli chcemy przy okazji się go uczyć. Cena Anno 1800 jest stosunkowo wysoka, w niektórych sklepach koszty zakupu tej gry przekraczają 200 zł. Niemniej jednak powszechną opinią jest to, że warto w nią zainwestować.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ