Najlepsza mysz dla gracza do 100 zł

Ostatnio aktualizowane: 16.06.24

Szukasz myszy dedykowanej graczom, która zapewni komfort podczas wielogodzinnych rozgrywek? Dobrze trafiłeś, na naszej stronie znajdziesz kilka ciekawych propozycji. Wśród nich jest model A4 Tech Bloody V7M. Wiele osób wybrało prezentowaną myszkę, bo jest niedroga i bardzo wygodna. Gracze uważają, że sprzęt ten ma dobrze wyprofilowany kształt zapewniający dobre dopasowanie do dłoni, więc wielogodzinna praca z myszką jest przyjemnością. Na uwagę zasługuje także czułość tego modelu. To właśnie ona ma największy wpływ na naszą skuteczność, bo im wolniej reaguje, tym my gorzej radzimy sobie w grze. Nie można też zapomnieć o atrakcyjnym, nowoczesnym designie. Inną, równie ciekawą propozycją jest mysz dla graczy Roccat Lua ROC-11-310. Jest to droższy produkt, ale niewątpliwie warto na niego zwrócić uwagę. Produkt jest odpowiedni zarówno dla osób prawo, jak i leworęcznych. Podobnie, jak pierwsza propozycja, jest czuły. Na uwagę zasługuje również stylistyka myszki, która przyciąga wzrok wszystkich graczy.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Nowoczesna i bardzo wrażliwa mysz na pewno sprawdzi się podczas zaciętych pojedynków w grach. Urządzenie wyposażono w specjalny sensor optyczny o wysokiej rozdzielczości, dlatego użytkownik będzie szybko reagował. Sprzęt cechuje się eleganckim designem.

Wady

Produkt jest dostosowany tylko do osób praworęcznych, co oznacza, że leworęczni użytkownicy będą mieli problem z przestawieniem się na inny układ przycisków. Poza tym jest to sprzęt z przewodem, który może czasem krępować ruchy gracza.

Podsumowanie

Zalety modelu zdecydowanie przewyższają jego wady. Mysz jest nie tylko elegancka, ale też funkcjonalna. Wykonano ją z dobrej jakości materiału, który nie zniszczy się mimo silnej eksploatacji. Opływowy kształt dopasowuje się do dłoni gracza.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie ma miłą w dotyku obudowę, zaś jego kształt dopasowano do prawej ręki gracza. Pozwala to na szybsze wybieranie przycisków. Wszystkie przyciski są oświetlone, dlatego można korzystać z myszki również w nocy.

Wady

Model ma bardzo klasyczny design, a na obudowie znajduje się niewielka liczba przycisków. Poza tym mysz ma przewód, który może krępować ruchy podczas intensywnej gry.

Podsumowanie

Intuicyjna obsługa oraz dopasowany kształt to główne zalety sprzętu. Mimo prostego designu, użyte materiały bardzo dobrze się prezentują i wytrzymują nawet duży nacisk. Gumowa powierzchnia zapobiega ześlizgiwaniu się dłoni.

Rozważ też

Zalety

Mysz ma bardzo ciekawy design. Czarna powłoka została udekorowana czerwonymi elementami, które świecą się w nocy i ułatwiają wybranie odpowiedniego przycisku. Urządzenie jest bardzo wrażliwe, więc przy pomocy jednego kliknięcia wybierzesz interesującą Cię opcję.

Wady

Sprzęt ten został dostosowany jedynie do praworęcznych użytkowników. Ułożenie przycisków może być zatem niekomfortowe dla osób leworęcznych. Koszty zakupu modelu są dość wysokie.

Podsumowanie

Boki myszy są pokryte specjalną, antypoślizgową powłoką, która zapobiega ześlizgiwaniu się palców. Ergonomiczny kształt sprawia, że urządzenie wygodnie trzyma się w dłoni. Każdy użytkownik może samodzielnie dopasować ciężkość sprzętu poprzez wymianę ciężarków.

 

 

Myszy dla gracza do 100 zł – Ranking

 

 

A4 Tech Bloody V7M

 

Wymagający gracze z pewnością zainteresują się myszą A4 Tech Bloody V7M. Jest ona przystosowana dla praworęcznych użytkowników. Mysz ma precyzyjny sensor optyczny pracujący w rozdzielczości od 100 do 3200 DPI i próbkowaniu do 1000 razy na sekundę.

Pozwala to na idealne odwzorowanie ruchów myszy bez opóźnień. Mysz ma żywotność przewidzianą na 10 mln klików, a także kabel, o długości 1,8 m, który jest wytrzymały dzięki wzmacniającemu oplotowi. Trzy dodatkowe przyciski pozwalają na przełączenie pracy lewego przycisku.

A łącznie mysz jest wyposażona w osiem przycisków, co pozwala między innymi na obsługę makr. Użytkownik ma do dyspozycji metalowe ślizgacze, które są 10 krotnie trwalsze i 20% szybsze niż w innych modelach. Użytkownik ma również do dyspozycji możliwość odblokowania dodatkowych funkcji za pomocą strony www.bloody.tw.

Dodatkowo gracz ma tu do dyspozycji podświetlenie kilkoma kolorami. Użytkownicy oceniają tę mysz, jako model, który dobrze trzyma się w dłoni, z kilkoma trybami pracy i cichą rolką.

Model A4 Tech Bloody V7M to nowoczesna mysz dedykowana dla graczy, która wyposażona jest w 8 przycisków ułatwiających wybranie poszczególnych opcji. Jest to urządzenie przewodowe, wyposażone w dość długi, 2 metrowy kabel.

 

Zalety

Kształt: Mysz została specjalnie zaprojektowana, by dopasować się do kształtu ludzkiej dłoni. Sprawia to, że urządzenie dobrze leży w ręce, co ułatwia wybieranie poszczególnych przycisków w czasie grania. Poszczególne elementy zostały tak ulokowane na obudowie, by użytkowanie myszki było przyjemnością.

Czułość: Prezentowany model cechuje się bardzo dużą czułością (waha się między 100 dpi a 3200 dpi), co przekłada się na łatwe użytkowanie. Poszczególne przyciski reagują od razu po lekkim przyciśnięciu. Spód modelu zapewnia bardzo dobry ślizg, co również wpływa na komfort grania.

Cicha praca: Zarówno przyciski jak i rolka na myszce charakteryzuje się cichą pracą. Dzięki temu w czasie grania nie będziemy przeszkadzali innym domownikom.

Design: Mysz wyróżnia się nowoczesnym wyglądem, a co więcej jest podświetlana, co dodatkowo zwiększa właściwości estetyczne produktu.

Cena: Prezentowany model to bardzo dobra mysz dla gracza do 60 zł. Zdaniem wielu profesjonalistów, stosunek ceny do jakości wykonania i funkcjonalności jest bardzo korzystny.

 

Wady

Przewód: Mysz została wyposażona w długi przewód (2 m), który może czasem przeszkadzać. Z tego powodu warto jest dokupić specjalne rzepy, by go spiąć.

 

 

 

 

Roccat Lua ROC-11-310

 

Siedmioma ustawieniami czujnika optycznego może się pochwalić mysz Roccat Lua ROC-11-310. Począwszy do 200 DPI a skończywszy na 2000 DPI. Jest to mysz o klasycznym wyglądzie z trzema przyciskami i miłej w dotyku obudowie, która niesie za sobą komfort użytkowania nawet po wielu godzinach gry. Użytkownik ma tu do dyspozycji oświetlenie, które może dostosować według własnych preferencji.

Czarny kolor myszy z podświetlonym logo nadaje jej indywidualności. A boczne uchwyty antypoślizgowe zapobiegają przypadkowemu wyślizgnięciu się myszy z dłoni. Ta przewodowa mysz ma kabel długości 1,8 m, oraz połączenie z komputerem za pomocą portu USB.

Urządzenie jest przystosowane do użytkowników praworęcznych. A gumowana powierzchnia zapobiega niepożądanym ruchom, gdyż mysz dobrze trzyma się podłoża. Gracz, za pomocą tego modelu obsługi ma również możliwość obsługi makr.

Gracze, którzy wypróbowali ten model twierdzą, że mysz ma bardzo dobry sensor oraz, że jest to mysz o ładnym designie, dobrej jakości wykonania i przystępnej cenie.

Mysz dla graczy Roccat Lua ROC-11-310 to optyczne urządzenie, które wyposażono w 3 przyciski i rolkę. Sprzęt wymaga podłączenia do komputera przy pomocy przewodu.

 

Zalety

Zasięg: Sprzęt ma przewód o długości 1,8 m, co zapewnia wygodne użytkowanie myszy w każdym środowisku.

Kształt: Prezentowany model został wyprofilowany, tak, by dopasować się do kształtu dłoni. Co więcej, mysz dostosowana jest zarówno do potrzeb osób prawo i leworęcznych. Poza tym po bokach znajdują się uchwyty No Sweat, których celem jest zapewnienie dobrego trzymania myszy.

Czułość: Każdy z przycisków ma dużą czułością, a do tego scroll jest bardzo precyzyjny. Sprawia to, że na pewno wybierzesz odpowiednią opcję podczas rozgrywki. Do tego nie musisz używać dużej siły, by wybrać przycisk.

Wykonanie: Produkt został wykonany z najwyższej jakości plastiku, który jest wysoce odporny na intensywną eksploatację. Dzięki temu mysz sprawdzi się w czasie grania w gry zręcznościowe czy RPG, w których intensywne i szybkie przyciskanie jest kluczem do wygranej.

 

Wady

Cena: Koszty zakupu zdecydowanie przewyższają kwotę 150 zł.

 

 

 

 

MSI Interceptor DS B1

 

Ergonomicznie ukształtowana mysz MSI Interceptor DS B1 z sensorem optycznym idealnie dopasowuje się do ręki i zapewnia wygodę dla nadgarstka. Boki myszy pokryte antypoślizgowym materiałem powodują, że pewnie się ją trzyma w dłoni.

Mamy tu sensor optyczny o rozdzielczości 1600 DPI, a także detekcję ruchu na poziomie 37IPS, i maksymalną akcelerację 15G. Dla użytkowników, którzy wolą cięższe urządzenia, do zestawu dołączono osiem 2 gramowych ciężarków, które pozwolą na dopasowanie ciężaru myszki do preferencji użytkownika.

Mysz jest przystosowana do użytkownika praworęcznego i posiada 6 przycisków. Z komputerem komunikuje się za pomocą przewodu długości 1,8 m i portu USB. Dodatkowo mamy tu podświetlenie myszy, co wyjątkowo dobrze współgra z jej czarnym kolorem.

Według użytkowników użyte materiały w tym modelu są tożsame z jakością najlepszych myszy dla gracza do 100 zł. Gracze przekazują opinie, że jest to dobry produkt za niewygórowane pieniądze.

Specjalna mysz dla graczy MSI Interceptor DS B1 to nowoczesne urządzenie optyczne, na którego obudowie znajduje się 6 przycisków. Jest to produkt przewodowy o zasięgu pracy 1,8 m. Wymiary urządzenia to: szerokość – 7,1 cm, długość – 12,3 i wysokość – 3,9 cm.

 

Zalety

Regulacja wagi: We wnętrzu myszy znajduje się osiem 2-gramowych ciężarków. Każdy gracz może samodzielnie dobierać lub odejmować te elementy, by zaprojektować sprzęt o optymalnym ciężarze. Dzięki temu, łatwiej będzie nam poruszać modelem. Wiedz jednak, że całkowita waga obudowy i obciążenia nie będzie przekraczać 108 g.

Design: Produkt cechuje się nowoczesnym wyglądem. Czarna obudowa została udekorowana czerwonymi elementami, które w czasie gry są podświetlane.

Cena: Koszt zakupu modelu nie przekracza 100 zł, co stanowi bardzo atrakcyjną cenę. Konsumenci podkreślają, że jej stosunek do jakości jest bardzo atrakcyjny.

 

Wady

Głośność: Niektóre z 6 przycisków w czasie intensywnego użytkowania wydają zbyt głośne dźwięki, co może irytować resztę domowników. Ma to związek tym, że cała obudowa została wykonana z tworzywa sztucznego i nie posiada wygłuszaczy.

Rodzaj uchwytu: Prezentowany model dedykowany jest wyłącznie dla osób praworęcznych.

 

 

 

 

Jakią mysz dla gracza do 100 zł wybrać?

 

Gry komputerowe stały się naszym życiem powszednim. Dlatego też każdy z producentów myszy komputerowych posiada przynajmniej jeden produkt przeznaczony dla graczy. Z tego powodu wybór odpowiedniej myszy dla gracza w dobrej cenie nie jest obecnie łatwy.

Zasadnicze pytanie, które musimy sobie zadać przed wyborem myszy jest, do czego zamierzamy jej używać. Jeśli kupujemy mysz do obsługi gier, to trzeba to zrobić kierując się grą, do której będziemy sprzętu używać. Na przykład gry typu World of Warcraft wymagają myszy, która dysponuje dużą ilością przycisków programowalnych. Dzięki takim przyciskom możesz obsługiwać znacznie większą ilość poleceń, czy makr. Są na rynku modele, które dysponują kilkunastoma programowalnymi przyciskami. A gry typu Heroes of the Storm, które nie wymagają dużej ilości przycisków, za to potrzebują wysokich wartości DPI, czyli rozdzielczość myszy które wyrażana jest w dpi (dots per inch – plamki na cal). W zasadzie myszy polecane dla takich graczy zaczynają się od rozdzielczości 1600 DPI, a kończą się nawet na wartościach 5600 DPI.

Kolejną sprawą będzie wybór myszy pomiędzy modelem laserowym, a optycznym. Sensor laserowy pracuje na każdej powierzchni. Ale dla gracza może mieć też zasadniczą wadę. Gdy mysz uniesiesz, chcąc ją przesunąć bliżej, bo znalazła się na krawędzi, to laser nadal będzie odczytywał ruch, co może źle wpłynąć na wyniki walki na ekranie.

Myszki optyczne, których dawne modele były nieco lekceważone, wracają obecnie do łask. Nowoczesne modele są oparte na sensorach podczerwieni 3G. W tym momencie mysz nie odbiera ruchu, gdy ją uniesiesz, natomiast może pracować również na wielu powierzchniach.

Również każdy gracz nieco inaczej trzyma mysz w dłoni. Zasadniczo można rozróżnić dwa sposoby. Jeden to trzymanie myszy całą dłonią. W takim wypadku dobrze jest wybierać większe i cięższe obudowy. Gdy mysz jest trzymana jedynie końcami palców, bardziej będą przydatne małe, kompaktowe urządzenia.

Dodatkowo myszy dla graczy powinny charakteryzować się dobrą jakością tworzyw, z których są wykonane. W końcu muszą znieść długie godziny pracy ze sporą intensywnością wykorzystywania.

Poniżej prezentujemy kilka modeli myszy dla graczy, może jeden z nich wybierzesz, jako najlepszą mysz dla gracza do 100 zł w 2023 roku.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ