Opinie o Super Mario Maker 2

Ostatnio aktualizowane: 25.07.24

 

Najważniejsze zalety:

W Super Mario Maker 2 można tworzyć własne poziomy, co jest ciekawe i pozwala rozwinąć kreatywność. Do dyspozycji gracz ma wiele elementów i narzędzi, które są pomocne w trakcie tworzenia własnych plansz i pozwalają pokonać wszelkie ograniczenia. Stworzonymi planszami można dzielić się ze znajomymi, a także innymi miłośnikami tej gry. 

 

Najważniejsze wady:

Gracze zwracają uwagę na to, że aby móc w pełni korzystać ze wszystkich możliwości oferowanych przez grę, trzeba zakupić abonament Nintendo Online. To wiąże się z ponoszeniem dodatkowych kosztów, których sporo osób chciałoby uniknąć.

 

Werdykt: 9.4/10

Pozytywne opinie o Super Mario Maker 2 wskazują na to, że w grze jest wiele elementów charakterystycznych dla świata Mario, które z pewnością spodobają się wielu graczom i obudzą w nich dawne wspomnienia. W tej grze jest właściwie nieskończona ilość przygód, co czyni ją ciekawą i stanowi gwarancję, że szybko się nią nie znudzimy.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Tryb jednoosobowy

Fabuła w trybie jednoosobowym jest całkiem prosta, a celem gry jest odbudowa zniszczonego zamku księżniczki Peach. Aby to zrobić, trzeba przejść określone w grze misje, a dokładniej zaliczyć poziomy. Gdy cel zostanie osiągnięty, gracz otrzymuje monety pozwalające na rozpoczęcie budowy. Użytkownicy wskazują, że pod względem klimatu, konstrukcji i stopnia skomplikowania ilość plansz jest zadowalająca. W trakcie rozgrywki można podpatrywać zastosowane rozwiązania i później wykorzystywać je podczas tworzenia własnych poziomów. Jak wykazał test Super Mario Maker 2, ich konstruowanie nie jest trudne, choć na początku edytor może wydawać się skomplikowany.

 

Możliwość tworzenia własnych plansz

W Super Mario Maker 2 jest możliwość tworzenia własnych plansz przy wykorzystaniu specjalnego edytora. Jak już zostało wspomniane, na początku wydaje się on nieco skomplikowany, ale większości osobom wystarczy tylko kilku minut, aby poznać jego możliwości i swobodnie tworzyć plansze. W wielu komentarzach można przeczytać, że interfejs jest wygodny i intuicyjny. Nie zacina się w trakcie tworzenia, więc nie ma obaw, że już na początku swojej przygody z grą będziemy zniechęceni do jego używania. Jeśli szukasz gry dla 2 osób, ta propozycja również jest dla Ciebie. Tworzenie własnych poziomów jest możliwe z udziałem dwóch graczy. Warto na początku skorzystać z samouczka, który w jasny sposób wyjaśnia, jak wykorzystać potencjał edytora.

 

Realizacja

Użytkownicy dobrze oceniają też realizację gry i to zarówno pod względem technicznym, jak i wizualnym. Podczas rozgrywki nie ma żadnych zakłóceń, nawet jeśli korzystamy z trybu przenośnego. Obraz jest przyjemny, a grafika oddaje klimat innych gier Mario, które pamięta się z dzieciństwa czy czasów młodzieńczych. Dla niektórych cena Super Mario Maker 2 jest nieco wysoka (niecałe 200 zł), ale warto pamiętać, że gra daje duże możliwości.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ