Opinie o MSI Alpha 15

Ostatnio aktualizowane: 25.07.24

 

Najważniejsze zalety:

Test MSI Alpha 15 przeprowadzany codziennie przez posiadaczy laptopa zaowocował tym, że MSI Alpha 15 ma opinie solidnego i cicho pracującego sprzętu. Klienci zauważają, że laptop cieszy oko wyjątkowo smukłą i cienką linią, matowy ekran pozwala na korzystanie z matrycy pod niemal każdym kątem, a podświetlana klawiatura pozwala na pracę wieczorami. Chwalony jest też system chłodzenia. 

 

Najważniejsze wady:

Niestety jak podają klienci, i ma to również odzwierciedlenie w opisie, laptop jest sprzedawany bez systemu operacyjnego, aby więc sprzęt zacząć użytkować kupującego czeka jeszcze wydatek zakupu oprogramowania. Część klientów uważa też, że dysk twardy SSD o pojemności 512 GB to obecnie wartość poniżej standardów. 

 

Werdykt: 9.5/10

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Karta graficzna

Nie od dziś wiadomo, że każdy gracz zwraca uwagę na kartę graficzną swojego sprzętu. MSI Alpha 15 w standardowym wyposażeniu posiada kartę graficzną z serii NVIDIA GeForce RTX. Układ graficzny łączy nową architekturę procesorów NVIDIA Turing z rewolucyjną platformą RTX i realizowaną w czasie rzeczywistym Ray Tracing, technologią śledzenia promieni i programowanym cieniowaniem. Redendowane obrazy z wygładzonymi krawędziami oferuje technologia DLSS (Deep Learning Super Sampling) wykorzystując sztuczną inteligencję i moc algorytmów do uczenia się. 

System chłodzenia

Laptop MSI ma specjalnie zaprojektowany system chłodzenia. Odprowadzanie ciepła z procesora i układu graficznego odbywa się przy wykorzystaniu sześciu ciepłowodów. Ta harmonijna praca minimalizuje temperaturę panującą wewnątrz sprzętu, a także intensyfikuje przepływ powietrza, co sprawia, że nawet w tak kompaktowej obudowie następuje sprawna wymiana powietrza, co skutecznie obniża temperaturę pracy procesora i podzespołów. 

 

Dźwięk

Gracze oceniają, że cena MSI Alpha 15 jest atrakcyjna również dlatego, że sprzęt wyposażono w nowy system audio. Zatem każdy dźwięk gya czy muzyki odtwarzanej z laptopa dostarcza wysokiej jakości wrażeń dźwiękowych. Dzieje się tak za sprawą 24 bitowego dźwięku Hi-Res audio, który jest przetwarzany z częstotliwością próbkowania na poziomie 192 kHz. Jest to wartość pozwalająca na odtwarzanie za pomocą profesjonalnych zestawów słuchawkowych, bez utraty na jego jakości. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ